Тамара Звичер, сопругата на  лидерот на Кавачкиот клан Радоје Звичер, кој со месеци е во бегство, во Котор го прослави својот 37 роденден со настап на пејачката Милица Павловиќ во дискотека.

Тамара до зори беше во друштво на пријателите, а на Инстаграм објави видеа и фотографии од прославата.

Сопругата на Звицер била весела и расположена и објави две многу интересни песни на Инстрагам, па многумина се запрашаа дали со своите стихови сака нешто да му каже на својот избеган сопруг.

Тамара  во Црна Гора живее нормално, се гледа со пријателите, посетува луксузни ресторани и хотели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.