Тамара Тодевска и по една година од тој 4 јули кога на прием во американската амбасада погрешно ја интерпретираше македонската химна вели дека се работи за грешка.

Јас бев убедена дека химната ја знам, а уствари не сум ја знаела.И двапати претходно сум ја пеела и исто сум ја згрешила.Излегов и си пеам од срце и душа но со текстови сум скарана, па и со свои. Се надевам дека со тек со време народот ќе разбере дека било ненамерна грешка-изјави Тамара за „Репортер“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.