Пејачката Тамара Тодевска која минатата недела стана мајка по втор пат на малиот Дарен, вели дека не трпи авторитет и дека секогаш ги крши правилата.

Моето семејство, мајка ми, татко ми и сестра ми, ме научија буквално на се’. Јас сум многу тврдоглава, не трпам авторитети во животот, можеби тоа ми е голема грешка, а можеби ќе се исплати тоа еден ден, не знам. Сакам да учам на сопствените грешки, не можам од туѓите секогаш да го научам вистинското. Секогаш ги кршам јас правилата, јас сум бунтовник и сакам се’ да биде по мое. Значи мора да биде по мое, ако јас мислам тоа е погрешно, е погрешно, и нема да го направам тоа, изјавила амара во едно неодамнешно интервју.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.