Пејачката Гоца Тржан и Раша Новаковиќ, тајно ја организираа црковната венчавка.

Пејачката се огласи на својот Инстаграм профил, и сподели фотографии од црквата. Таа е во бел костум, додека нејзиниот избраник, Раша, е облечен во темно одело.

Тржан се погрижи медиумите да не дознаат за оваа информација пред таа да каже судбоносно „ДА“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HELLO! Magazin (@hellomagazinsrbija)

Инаку, Гоца и Раша се венчаа во 2015 година, а сега решија да се заколнат во вечна љубов пред Бога. Инаку, пејачката позади себе има брак со Иван Маринковиќ, со кого ја има ќерката Лена.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.