На 16 март 2010 година, Филип Каписода ја уби Ксенија Пајчин во нејзината 32 година, а потоа изврши самоубиство. Експлозивната врска помеѓу пејачката и нејзиниот убиец траеше со години, а ни целиот нејзин живот не бил лесен.

Како што пишува „Еспресо“, Пајчин со себе во гроб однесе шокантна тајна. На 18 години, таа била брутално силувана од страна на пет мажи. Од оваа траума таа долго се опоравувала.

Taјната ја открил контроверзниот српски бизнисмен Небојша Тубиќ Жабац, кој во интервју по нејзината смрт зборувал за тоа како ја запознал.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.