Стотици нејзини обожаватели и роднини се собраа на погребот на писателката Исидора Бјелица.И покрај строгите мерки поради короната, и оддадоа чест на омилената на Балканот писателка на романи.

По нејзина желба повеќето носеа бел шешир или пак нешто бело на својата гардероба, бидејќи како што велеше Исидора „белиот шешир ги отвора сите врати“.

Покрај семејството, најпотресени беа Цеца Ражнатовиќ, Рада Манојловиќ кои беа нејзини блиски пријателки, потоа новинарот Миломир Мариќ, како и нејзината колешка Мирјана Бобиќ Васиљевиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.