Александра Пријовиќ би требало за еден месец да стане мајка и не ја крие среќата што ќе се оствари во улогата на родител.

Пејачката има страв од продувањето и првите денови со бебето, поради што донела одлука нејзината мајка Борка Михајловиќ да се всели кај нив, барем на некое време.

Иако во медиумите се пишуваше дека Филип полудел поради таа нејзина одлука и не сакал да слушне мајка ѝ на Александра да се всели кај нив, изгледа на крај попуштил.

Тоа го потврдила и Борка.

Александра и Филип долго размислуваа за тоа кого да најмат и што да прават по тоа прашање, бидејќи сепак тоа не е мала работа, а во ова време и не знаеш на кого да му вервуваш. Јас им предложив да дојдам и бидам крај Александра додека не закрепне, а во исто време да се грижам за својот внук – раскажала Борка.

Кој подобро ќе го прави тоа од мене, па јас сум му баба – заклучува таа.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.