Емина Јаховиќ и турскиот милијардер Садетин Саран се смирија пред неколку месеци, но тоа се обидоа да го сокријат од јавноста, а пејачката со последниот потег ги изненади сите.

Имено Емина објави фотографија во свечен бел фустан кој неодолливо потсетува на венчаница, додека во рака држи букет рози, сличен на бидермаер, па почнаа да кружат шпекулации дека се омажила за Садетин. Во коментарите под фотографијата, бројни следбници ја прашуваат дали се омажила, но пејачката не се огласи по повод тоа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.