Сузана Спасовска подготвува свадба за нејзината ќерка Теона. Фолк-пејачката вели дека ова е нејзин животен проект.

(фото: Фејсбук)

Е, да! Полека,полека си се спремаме за свадба. Има уште време. Верувам дека на сите родители еден од поголемите проекти во животот им е да си ги омажат и оженат своите чеда. Им честитам на сите со најновата песна што ја отпеав на „Лешочкиот Фолк Фест“, напиша на „Фејсбук“ Спасовска споделувајќи ја новата песна „Среќо мајкина“, на која таа е еден од авторите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.