Сузана Манчиќ за еден месец ќе наполни 63 години и навести дека ќе оди во пензија.

По силата на законот следната година ќе одам во пензија. Е дури тогаш ќе видите кога ќе се распишам – вели Сузана која по двете автобиографии планира да напише и трета.

Јас навистина сум писателка, иако засега само писателка во обид – вели Сузана, која истовремено откри за кого би напишала книга:

Таа не сака да го рекламира човекот и смета дека тој е бренд за себе.

Се работи за Јован Мемедовиќ кој за мене е многу интересна личност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.