На Шабан Шаулиќ наместено му е загинувањето, пишува српски Свет.

Според таблоидот, убиството на кралот на народната музика, го нарачала естрадната мафија бидејќи Шабан не сакал да влезе во нивните мрачни работи.

Вдовицата на Шабан, Гордана, живее во страв од нарачателите на убиството, поради што и не го тужела убиецот, пишува Свет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.