Актерката Јана Стојановска во естрадниот магазин „Бекстејџ“ првпат во јавноста зборуваше за апсењето на мајка си Силвија Стојановска, и истакна дека верува во невиноста на својот родител.

Убавата Јана, која неодамна стана мајка и живее во Букурешт, потенцира дека им е лута на дел од медиумите кои веднаш ја осудија Силвија, и кажа дека нејзината мајка во моментов се чувствува добро, иако е во домашен притвор, и го чува внукот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.