Таткото на Дарко Лазиќ, Милан, почина откако неколку дена во болница се бореше за живот. Пејачот не може да се помири со загубата на татко му, па на својот Инстаграм сподели снимка која ја кине душата.

Милан Лазиќ исто така се занимавал со музика и свирел хармоника, а снимката од минатото на која се гледа како таткото и синот свират заедно, на многумина им натера солзи на очите.

Многубројни пријатели, риднини и познаници изјавиле сочувство под фотографијата на која се е црно.

Снимката може да ја видите на овој линк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.