Марија Шерифовиќ е позната како личност која е многу сурова кон околината.

По поплавите нејзиното место за паркирање кое се наоѓа на еден кат под нивото беше под вода. Таа направи толкава драма, урлаше викаше по момците од обезбедувањето како да се тие виновни што врнеше дожд, раскажува девојка од нејзиното соседството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.