Гордана Шаулиќ, сопругата на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ одбива да го напушти нивниот семеен дом на Дедиње, иако нејзините деца веќе неколку пати имаат предложено на кратко да замине од Белград како би се одморила и собрала сила, пренесува српски „Пинк.рс“.

Гоца е многу лошо, воопшто не излегува од дома, а ја посетуваат ќерките и некои блиски пријатели. Често доаѓаат кумовите Зорица Брунцлиќ и нејзиниот сопруг Ќемиш со кого умее да седи и зборува по цели ноќи. Ретко спие, слабо јаде. Сите и предлагаат малку да оди од Белград, но таа тоа го одбива и како да чека Шабан да се појави секој час, вели извор близок до семејството.

Таа се очекува да излезе од дома кон крајот на март кога на пејачот ќе му се навршат 40 дена од смртта.

Извор: Тавчегравче.нет

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.