Младиот пејач од Црна Гора, Момир Луковац, кој се натпреваруваше во Ѕвездите на Гранд, наводно извршил самоубиство вчера вечер.

Оваа вест за српски Ало, ја потврдила ПР на естрадни уметници на Црна Гора, Јелена Божовиќ.

Во јавност се појави и снимка од неговиот последен настап кој многу говори  за неговата психичка состојба, неколку дена пред самоубиството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.