Со специјална тренинг рутина, Џастин Тимберлејк, успеал да кдобие седум килограми мускулна маса во текот на подготовките за новата улога во филмот „палмер“.

За такво нешто, Џастин сериозно се посветил на вежбањето со познатиот тренер на луѓе од холивудскиот џет-сет, Бен Бруно, а меѓу вежбите е и кревањето на 60 килограми тешките тегови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Timberlake (@justintimberlake)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.