Израелката Јаел Шелбиа доби признание за најубаво лице на 2020 година во рангирањето што традиционално секоја година го организира магазинот „TC Candler“.

Но, оваа 19-годишна воопшто не она што се подразбира за позната манекенка, која се појавува на насловните на светските модни магазини или присуствува на забавите на светските џет-сетѕвезди.

За разлика од нив, Јаел во моментов служи задолжителна воена служба во израелското воено воздухопловство

Никогаш не сум победила на натпревар, тоа е убаво чувство – вели деветнаесетгодишната убавица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia)

Сепак, кога не ги исполнува своите воени обврски, синооката бринета има бројни манекенски ангажмани меѓу кои се и оние за „Реноар“, „КМ“ и линијата на козметика на Ким Кардашијан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia)

Јаел е во врска со 35-годишниот Брендон Корф, внук на починатиот сопственик на „Си-Би-Ес“ и „Виком“ Самер Редстоун.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.