Српската пејачка Слаѓа Алегро на „Инстаграм“ го сподели своето искуство од еден струмички ноќен клуб, каде што настапуваше вчеравечер.

Знае ли некој да ми го објасни мозокот кој среде нечиј настап сака да помине преку бината каде стојат и свират изведувачи…Но, само да помине, од тука му е поблиску бидејќи е гужва. Каде друже, кадеее???, напиша пејачката.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.