Познатиот српски фолкер Шако Полумента е фатен на дело токако на малолетно девојче ѝ испраќал видеа како се самозадоволува. Семејството на тинејџерката ги споделило видеата со редакцијата на српски „Курир“, а на нив се гледа голиот музичар, кој ја повикува на сексулни односи.

Мајката на девојчето вели дека е згрозена од содржината на видеото и дека воопшто не ни сака да зборува за „тој човек“.

Полумента, пак, се побунил зошто медиумите го тормозат за оваа „стара снимка“, кога тој имал направено толку убави работи.

Видео тука

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.