Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска се појави на судење, по повод тужбата која ја поднела против неа една колешка. Пејачаката била видно расположена, а сите гледале во модната комбинација која ја понела.

Имено Цеца била облечена во бело, но она што сите им запнлао за око е она што го носела во рацете. Имено, Цеца имала скапоцена ташна од познатиот бренд Хермес, чија цена се движи над 5.000 евра, а овој конкретен модел чини дури 15.000 евра. Во зависност од моделот, овие торби можат да достигнат вртоглава цифра, а секоја од нив се изработува рачно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.