Пејачот на народна музика Предраг Живковиќ Тозовац(85) хоспитализиран е поради здравствени проблеми. Тозовац имал сериозни проблеми со белите дробови, како последица на корона вирусот, поради што е примен во болница, каде е ставен на кислород.

Неговата состојба е стабилна, се наоѓа на интензивна единица ниво 2. Колку што ми е познато, стабилно е и на низок проток на кислород – рекол доктор Никола Васиљевиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.