Богдан Срејовиќ (38), момчето на Цеца, има ќерка Искра, за која е многу врзан, а еве која е негова поранешна сопруга.

Имено, Срејовиќ бил во брак со Зорана Тасовац, сегашната девојка на пејачот Саша Ковачевиќ.

Богдан и Зорана се развеле пред пет години. Нивниот брак траел само неколку месеци, но сепак добиле ќерка.

Една година после разводот, Зорана го запознала Саша Ковачевиќ, со кој се уште е во врска. Богдан и Зорана и после разводот добро се слагаат, често се гледаат, најмногу поради нивната наследничка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.