Синот на пејачот Оливер Мандиќ, Даријан (39), бил уапсен во стан во Белград, бидејќи ја претепал својата мајка Мирјана (64).

По повикот полицијата веднаш дошла на местото на настанот, а тој ги спречил во извршување на работата, по што веднаш бил уапсен.

Одреден му е притвор до 48 часа и изречена му е мерка за забрана за пристап и комуникација со мајката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.