Синот на текстописецот Марина Туцаковиќ ја вознемири јавноста со објавата во која бара сите да запалат свеќа за нејината мајка.Многумина помислија дека таа починала, но состојбата ја смири сопругот Фута кој рече дека на Марина само и се слошило.

 

Марина не се чуствува добро-рече сопругот.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.