Младиот пејач Стефан Живојиновиќ денес го прослави 27-от роднеден, кој му го честита и славната мајка Лепа Брена, која на својот инстаграм-профил објави негова фотографија и порача:

Среќен роденден, ангелу!

Интересно е тоа што младиот Живојиновиќ доцна во ноќта посетил белградси хипермаркет во друштво на својот татко Боба, каде што купувале намирници за дома, настојувајќи да избегнат турканици и гужва.

И додека тие ги разгледувале полиците во маркетот, часовникот отчукал полноќ, па Стефан меѓу рафтовите го дочекал роднеденот со татка си.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.