Владимир Дрљача, син на починатиот фолк пејач вели дека жали што со татко си немал поблизок однос.Но, вели тоа веројатно е причина што изразнал без мајка и дека не може да ја препознае дури на слика. Сепак Владимир вели дека до последен момент верувал дека Бора ќе ги надмине здравствените проблеми.

Жали што не му му ја исполнил последната желба.

Ете не му ја исполнивме последната желба да добие внуче што го чекаше. Не добивме дете но ако добиеме син ќе му го дадеме дедовото име-вели Владимир.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.