Милутин Мркоњиќ почина вчера на Институтот за кардиоваскуларни болести Дедиње во Белград, а зад себе ја остави неутешната партнерка Ана Бекута, но и законската сопруга Драгана Даша Мркоњиќ.

Замина мојот Милутин. Ве молам да ме разберете, во оваа болка не сакам да се огласувам – рекла за Блиц, Ана Бекута.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.