На Петар Грашо не му требаше долго време да ја преболи Даниела Мартиновиќ со која беа 25 години во врска.Како што пишуваат хрватските медиуми, тој веќе има нова љубов.

Станува збор за извесна Соња која е од Словенија.

Прекрасната блондинка е сопственичка на винарија а со Петар имаат многу заеднички теми бидејќи и тој поседува ресторан.
Петар најголем дел од времето наместо во родниот Сплит го минува во Словенија кај љубената.

Нека им е со среќа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.