На Душко Тошиќ многу му значи љубовницата Ана Јовановиќ, што го покажува и со фактот дека со неа се гледа во станот на Дедиње, во кој со години живееше со се уште законската  сопруга, Јелена Карлеуша.

Фудбалерот е фатен како за време на ноќта влегува во зградата на Дедиње, каде што некогаш живееше со семејството, а сега таа недвижнина му служи како љубовно гнездо во кое се среќава со Ана.

Според информациите, Тошиќ инсистира неговата љубовница да се пресели со нив во Турција, бидејќи тој во таа земја ќе ја продолжи кариерата. Меѓутоа Ана се уште не може да прекрши и да му удоволи на таа желба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.