Лила Стојановска денеска ќе се појави во судница за предметот „Рекет”, како сведок на Јавното обвинителство за организиран криминал. Неколку часа пред сведочењето, водителката на „Инстаграм“ испрати кратка порака.

Жената преживува сè, баш сè. Само таа жена ретко кој потоа може да ја преживее, напиша Лила.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.