Американскиот актер Џаред Лето на својот инстаграм-профил сподели дека поминал 12 дена во пустина без телефон и контакт со надворешниот ден, па останал шокиран кога се вратил во реалниот свет. Тој не бил свесен за брзото ширење на коронавирусот низ светот и дека е прогласена пандемија поради болеста.

Вау. Јас почнав со тивка медитација во пустината пред 12 дена. Бевме тотално изолирани. Без телефони, без комуникација. Немавме поим што се случува надвор од „установата“. Вчера излеговме во еден поинаков свет. Оној што е променет засекогаш. Умот застанува, најмалку речено. Добивам пораки од пријатели и семејства од целиот свет и дознавам што се случува. Се надевам дека вие и вашите добро. Испраќам позитивна енергија на сите. Останете внатре (дома). Останете безбедни, напишал актерот.

 

View this post on Instagram

 

❤️

A post shared by JARED LETO (@jaredleto) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.