Фотографијата која Бујар Османи се поздравува со Папата, а која ја вицепремиерот ја објави фотошопирана, деновиве беше вистински хит на социјалните мрежи.

Од фотографијата меѓу останатите отстранет е и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Покрај останатите муабети, во „Бекстејџ“ Шилегов ја искоментира и оваа фотографија на која беше исечено неговото уво.

Имам и лево и десно уво, добро слушам, тоа што го направи Бујар Османи не му требаше, но си го доби на „Твитер“, коментира Шилегов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.