Шабан Шаулиќ настрада утринава во тешка сообраќајна несреќа во Германија.

Менаџерот кој синоќа го организирал настапот на Шабан Шаулиќ во Германија, Богдан Марката, се огласи и откри што навистина се случило во болницата

Пробале да го вратат во живот, но не успеале. Смртта настапила во болница и умрел од срцев удар. Срцето го напуштило. Во контакт сум со неговото семејство од Хамбург, сите сме овде. Беше како и секогаш расположен, немаше знаци дека нешто ќе му се случи. За жал таква е судбината – рекол тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.