Хрватската пејачка Северина поминува низ тежок период.Откако беше објавено дека поради короната е во финансиска криза и не може да исплаќа ниту плата за својата фирма, а згора на тоа е и пред развод, сега почна да коментира и политика.

Таа се фати за Ратко Младиќ кого го нарече Хитлер кој тепал Хрвати.

Беше еден слично размилуваше за неистомисленците Хрвати, се викал Младиќ или Хитлер. Не успеа за среќа-коментира Северина.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.