Поранешниот сопргуг на Северина Милан Поповиќ поднел кривична пријава против неа бидејќи го наговарала синот што да каже на суд. Милан тврди дека Северина му посочувала на Александар пред судот да каже дека сака да живее со мајка си, а не со татка си.

Нејзе ѝ е овозможено да го гледа детето, инаку ќе читавте дека тоа не ѝ дозволено. Во последните 20 месеци загрижената мајка пола од термините не ги искористи. Со детето наместо мајката беа некои други или пак служби за достава на храна. Кога 8 понудив детето да биде со неа ми рече дека таа не е бебиситерка додека сум јас на пат – објасни Милан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.