Хрватската поп ѕвезда, Сверина, предизвикува огромен интерес со своите објави на социјалните мрежи, кои предизвикуваат голем број реакции и коментари од фановите.

Севе најчесто позитивни коментари кои го фалат нејзиниот изглед, но има и такви кои имаат навредлива содржина за пејачката. Таа ретко одговара на таквите навреди, но една во која се спомнува нејзиното домошно интимно видео снимено на јахта, предизвика реакција на пејачката.

Во коментар под една од нејзините најнови објави на Инстаграм, Северина  доби коментирар дека намерно го објавила своето интимно видео во јавноста, со цел да привлече внимание.

Ова со јахтата не ви требаше. Па, зарем мислите дека би снимала нешто без шминка и би го објавила во јавноста? Но, гледам, го следите и тој дел од мојот опус. Не сте единствениот др**џија и затоа бидете среќни, многу ве има и се множите и никој ништо не ви може. Ние ги сакаме др**џиите и им испраќаме љубов – одговори Северина.

Брзо време по таквата реакција и коментарот и одговорот на Северина исчезнаa од Инстаграм.

Северина, сепак, потоа одлучи да се пошегува со фановите кои го коментираат видеото, па на прашањето „Кога ќе биде новото видео, Севе“, таа одговара: „Кога ќе снимам плоча, срце“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.