хрватската естрадна ѕвезда, Северина, објави фотографија облечена во костим за капење.

Сепак, тоа што е карактеристично зА фотографијата, освен нејзиното совршено тело, е тоа што костимот е во мотив на американското знаме.

Во описот на фотографијата, Севе, стави само симбол на Статуата на слободта, а нејзините фанови веднаш искоментираа дека фотографијата е посветена на Џо Бајден кој денеска официјално станува претседател на САД.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Фотографијата предизвика големо внимание и веднаш доби дестици илјади лајкови и огроемен број коментари.

Американските претседатели се менуваат, ти остануваш иста, Машала – гласи еден од коментарите.

 

 

 

 

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.