Северина се разведува од Игор Којиќ. Таа е видена без бурма во раката а наводно ги предала и документите за бракоразводната парница во судот.

Сопружниците премногу се оддалечиле за време на корона кризата а пејачката често била и во својот стан во Загреб.

Сепак како причина за разводот се наведува лошиот однос на Севе со родителите на Игор, посебно со фолк пејачот Кеба.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.