Поп-пејачот Владо Георгиев и актерот и политичар Сергеј Трифуновиќ во минатото делеа многу заеднички ставови и борби, но токму на денот кога сите треба да се сложуваат, на Божик, пукна тиквата меѓу двајцата другари.

Имено, според српските медиуми, изгледа се почнало 40 минути после полноќ, кога големиот верник Владо Георгиев побарал од Сергеј и самиот да им честита Божик на Твитер.

Честитај Божик на Твитер не биди шалабајзер, што глумиш поминаа 40 минути, напишал во СМС пораката Владо.

Леле, бре, антиваксеру, просератору, еве сега…одговорил Сергеј.

Трифуновиќ отишол и чекор понапред и ја објавил оваа преписка на Твитер.

Владо молчел цел Божик, но пред завршувањето на празникот жестоко му одговори на Сергеј:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.