Семејствотото на писателката Исидора Бјелица вчера имаше слава Св.Јовам.Но немаа многу причини за радост бидејќи за прват меѓу нив не беше Исидора.

Најтажен беше синот Лав Пајкиќ кој беше многу врзан со мајка си. Тој со таткото Небојша и сестрата Вила ја пресече славската погача и запали свеќа бидејќи и покрај големата загуба животот мора да продолжи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.