Ана Бекута се огласи на социјалните мрежи со емотивна фотографија и стих од своја песна, по повод смртта на долгогодишниот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка.

Српскиот политичар и претседател на СПС и народен пратеник Мркоњиќ(79) почина во Белград на Институтот за кардиоваскуларни болести Дедиње, а сега пејачката им натера солзи во очите на сите.

Имено таа објави фотографија на која сега покојниот партнер ја гушка, па напишала стихови од своја песна:

Секој ден од нашата љубов се два дена сеќавање.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.