Во големата акција на групата на Веља неволја еден од криминалците имал необично име. Кога полицијата ги сослушувала еден од нив рекол дека се вика Владо Ѓеоргиев.Тоа веднаш им станало сомнително бидејќи го носел името на познатиот црногорски пејач.

Кога го провериле идентитетот виделе дека тој има друго име но оти пред извесно време си го променил идентитетот за полесно да патува и да не биде биде поврзуван со криминалниот клан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.