Поранешната манекенка Дунавка Трифуновска и ексдиректорот на финансовата полицијата Ване Цветанов повторно се заедно откако се разделија по само пет месеци брак.

Дунавка во неделата објави фотографија од Охрид со која соопшти дека двајцата се заедно.

Парот се раздели јавно, преку Фејсбук.

Ване Цветанов тврдеше дека причината биле работните обврски. Дунавка, пак, како проблем за разделабата кажа дека Ване бил „како мама каже“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.