Филип Јаневски ги воодушеви сите со своето учество на популарното натпреварување „Икс фактор“, а во меѓувреме се подложи на хормонски терапии и денес тој (таа) навистина изгледа како жена.

Сите се сеќаваат на првото појавување со високи потпетици и со кратка коса, велејќи дека е транссексуалец.

По натпреварот Фифи ја напушти Македонија и се пресели во Шведска. Таму имаше хормонска терапија и го смени полот, а вгради и силикони. Фифи денес има долга коса и гради, и изгледа како жена.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.