Пејачката Тамара Тодевска се породи по вторпат. Таа и нејзиниот сопруг Александар Димитровски добија син. Среќната вест таа веднаш ја сподели на социјалните мрежи.

Пред точно саат време се роди нашиот Дарен, Хана доби братче, а Мачка и јас уште една неопислива љубов. Ви испраќаме безброј бакнежи, стои во постот на пејачката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.