По долго одбивање да ѝ ги потпише документите за развод, конечно се разведоа Александар Вуксановиќ – Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ.

Набрзо откако била заврршена постапката третата бивша сопруга на пејачот преку социјалните мрежи му порача:

Официјално разведена. Би ти посакала сè најдобро, ама тоа веќе го имаше.

Првата поддршка на коментарот Соња ја доби од поранешната пријателка на Лукас, а сега лута непријателка Јелена Карлеуша.

 

View this post on Instagram

 

🙏🏼💃🏽

A post shared by SONJA_V (@sf__fashion__style) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.