Актерката Анѓелка Прпиќ роди девојче, а породувањето помина добро, пишува „Блиц“.

Анѓелка ја нарече својата наследничка Чарна, по улогата во серијата „Жене са Дедиња“ која ја прослави. Актерката претходно нагласи колку оваа улога ѝ го променила животот, и дека времето го дели пред и после неа.

Ова е прво дете на Анѓелка со новиот избраник Марко, додека од претходниот брак со Дарио Прпиќ има син.

Прпиќ ја заинтригира балканската јавност зошто се зеде со најдобриот пријател на нејзиниот поранешен маж.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.