Анастасија, ќерката на фолк-пејачот Наум Петрески денеска стана мајка. Таа роди ќерка на која со сопругот, пејачот Владимир Поповски ѝ го дадоа името Андреа.
Ова е прво дете на двојката, која што се венча на почетокот на годинава, скоро една година откако се свршија.
Анастасија е најстарата ќерка на фолк-пејачот Наум Петрески, а Андреа е негова прва внука. Прва на Фејсбук се пофали сестрата на Анастасија, Сања.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.