По тешката сообраќајна несреќа во октомври, српскиот пејач Дарко Лазиќ мораше да помине низ долго опоравување и неколку комплицирани операции. Докторите неколкупати предупредуваа дека поради повредите на градниот кош, можно беше тој никогаш повеќе да не запее.

По долго лекување, пејачот полека оздравува и се враќа на секојдневните активности, а меѓудругото повторно се фати за микрофонот и запеа.

 

View this post on Instagram

 

Mala proba 🥊🎵🥊🎵🎼🎤❤

A post shared by Darko Lazić (@new_me911) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.